فروشگاه کفش Vitra & Camper

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۳۸ ، بازدید:۳۶۵۳

مشاور طراحی معماری : Kere Architecture
همکاران طراحی : Diébédo Francis Kéré
عکس : eduardo perez

 ساختار گنبدی شکل در Vitra Campus که در سال 1975 ساخنه شده است،این حجم گنبد مانند، بر اساس اصول هندسه گنبد ژئودزیک Richard Buckminster Fuller، که در سال 1954 در آمریکا ثبت اختراع شده ، طراحی و ساخته شده است .

 

فروشگاه کفش Vitra & Camper

 

این سازه شباهت بسیاری به یک خیمه چادری دارد ،که تیر های آلومینیومی به صورت شبکه های مثلثی ساختار آن را تشکیل داده اند . این سازه در سال های 1978 الی 1979 جهت کاربری نمایشگاه خودرو در Detroit ،مورد استفاده قرار می گرفت، تا در سال 2000 توسط Rolf Fehlbaum ،خریداری شد و کمپانی مشهور بین المللی  Vitra در آن مستقر گردید .

 

فروشگاه کفش Vitra & Camper

 

این گنبد، در حال حاضر یک فضای انعطاف پذیر و مورد استفاده برای نمایشگاه ها و رویداد های موقت می باشد . ساختار فضای داخل از دو حلقه متحدالمرکز تشکیل شده است،که فضاهای ذخیره سازی و نمایش را به خود اختصاص داده است. در این طبقه بندی ها، انواع محصولات جدید شرکت و نیز اطلاعات جدید به صورت دیجیتال به مخاطبین ارائه می گردد ،از نوآوری های این فضا ،به کارگیری اسکنر های دیجیتال ،جهت اندازه گیری دقیق پا می باشد . این نوآوری، به مخاطبین کمک می کند، تا با استفاده از این اطلاعات بتوانند یک مدل کفش خاص را از طریق فروشگاه آنلاین Camper سفارش دهند .

 

فروشگاه کفش Vitra & Camper

فروشگاه کفش Vitra & Camper

فروشگاه کفش Vitra & Camper

فروشگاه کفش Vitra & Camper

فروشگاه کفش Vitra & Camper

فروشگاه کفش Vitra & Camper

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم  . . .

منبع : arch20

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .