بدترين نقطه جهان براي مسافرت

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۵ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۸۲۹ ، بازدید:۳۵۳۱

جزيره‌اي در سواحل سائوپائولوي برزيل وجود دارد، که ايلا دي کوئيمادا گراند ناميده مي‌شود و بدترين نقطه‌اي از جهان است، که شايد بخواهيد به آن سفر کنيد، حتي براي چند دقيقه.
گفته مي شود ،اين جزيره که به جزيره مارها نيز شهرت دارد، زيستگاه يکي از مرگبارترين مارهاي جهان است. برخي معتقدند در هر متر مربع از اين جزيره يک افعي سرنيزه‌اي طلايي وجود دارد، به گفته مرکز اسميتسونيان ،در اين جزيره چهارهزار افعي طلايي وجود دارد و عده‌اي ديگر مي‌گويند در هر متر مربع از اين جزيره پنج افعي طلايي وجود دارد.
11 هزار سال پيش به لطف افزايش سطح آب درياها، اين مارها از زيستگاه اصلي خود دورافتاده و به دور از اجداد خود در اين جزيره تکامل يافته‌اند. در اين شرايط که نه شکارچي وجود دارد و نه شکاري، جمعيت اين جانداران افزايش چشمگيري يافته‌است و پرندگان مهاجر به منبع غذايي آنها تبديل شده‌اند.

 

بدترين نقطه جهان براي مسافرت


شايعات مي‌گويند، آخرين فانوس‌بان اين جزيره به همراه همسر و سه فرزندش در دهه بيست در اين جزيره توسط مارها کشته شده‌اند. براساس اين داستان، اين خانواده از خانه خود گريخته‌اند تا با قايق از جزيره فرار کنند، اما توسط مارهايي که روي شاخه‌هاي درختان چمبره زده بودند مورد هجوم قرار مي‌گيرند.
سم افعي‌هاي اين جزيره پنج برابر قوي‌تر از افعي‌هايي است که در زيستگاه اصلي در بدنه قاره آمريکا زندگي مي‌کنند، تا به‌ اين شکل بتوانند مانع از پرواز دوباره پرندگاني شوند که گزيده و شکار کرده‌اند.اين سم به‌اندازه‌اي قوي است ،که مي‌تواند اندام‌هاي بدن انسان را درخود ذوب کند و کمتر از يک‌ساعت جان انسان را بگيرد. امروز در اين جزيره انساني زندگي نمي‌کند، تنها افرادي که به اين جزيره قدم مي‌گذارند، ماموران نيروي دريايي هستند ،که به صورت سالانه فانوس‌دريايي خودکاري را در اين جزيره تعمير مي‌کنند.

 

بدترين نقطه جهان براي مسافرت

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: tebyan

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .