کلیسای مریم مقدس - یک بنای مینیمال در قلب طبیعت

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۸۷۳ ، بازدید:۲۴۲۸

کلیسای مریم مقدس در حقیقت مجسمه‌ای تماشایی است که در طبیعت زیبای اطراف خودنمایی می‌کند.

 

طراحی این کلیسا که توسط گروه معماران "Sacher.Locicero" در استرالیا انجام شده در حقیقت مجسمه‌ای تماشایی است که از بتن سفید ساخته شده و در طبیعت زیبای اطراف خودنمایی می‌کند. این مکان مخصوص برگزاری مراسم خانوادگی است و به دلیل فرم خاصی که دارد، افراد با حضور در آن احساس آرامش کرده و می‌توانند آن را به خاطر بسپارند.

کلیسای مریم مقدس - یک بنای مینیمال در قلب طبیعت

کلیسای مریم مقدس در حقیقت به‌سان لندمارکی برای این منطقه زیبا و تاریخی درآمده است. مصالح به‌کاررفته در این کلیسا، بتن و شیشه هستند و در طراحی بنا از هیچ تزیینی استفاده نشده است. حجم کلیسا حجمی خالص، معصوم و نرم است و در هر جبهه‌ی ساختمان سه پنجره قرار دارد که با شیشه‌های رنگی پوشانده شده‌اند. در روزانعکاس نور خورشید در این شیشه‌های رنگی باعث زیباتر شدن حجم ساده‌ی کلیسا شده است. در شب نیز انعکاس نور از داخل به بیرون بسیار زیبا و چشمگیر است.

کلیسای مریم مقدس - یک بنای مینیمال در قلب طبیعت

در بخش ورودی کلیسا، محوطه‌ای پوشیده شده از شن طراحی شده و معماری کلیسا دربردارنده‌ی فرم کلیساهای سنتی با بیانی معاصر است. طراحی داخلی این کلیسا هم بسیار ساده است و صحن آن تنها با پله‌ای از بقیه‌ی سالن جدا شده است. همچنین بر روی دیوارهای دو طرف صحن تو رفتگی‌های مستطیل شکلی مشاهده می‌شود که مجسمه‌ی Maria Magdalena در یکی از این تو رفتگی‌ها قرار گرفته است. معماری کلیسا خود را از دنیای بیرون جدا کرده تا به آرامش و سکون برسد. به همین دلیل دارای پنجره‌های باریکی است و در فضایی باز قرار گرفته تا از جمعیت دور بوده و در تعامل با طبیعت باشد.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .