10 راهکار جهت ایجاد فضای ورودی خلاقانه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۰۹ ، بازدید:۴۹۲۵

زمانی که مهمان دارید،اولین چیزی که هنگام ورود به خانه شما به چشم می آید،چیست؟ آیا جایی برای آویزان کردن کت و لباس وجود دارد؟برای قراردادن کیف پول و سبد خرید چطور؟

فضای ورودی،جایی است که می تواند تجربه ای دلپذیر از بودن در خانه شما را برای مهمانان ایجاد نموده و یا بالعکس احساس ناخوشایندی را به مهمانان منتقل کند.اما واقعا در مواردی که درب ورودی خانه یا آپارتمان ،مستقیما به فضای نشیمن یا پذیرایی باز می شود،چه می توان کرد؟پست امروز و راهکارهای خلاقانه زیر،راهنمای خوبی برای کسانی است که این سوال را در ذهن دارند،پس با ما همراه شوید...

1.تمرکز برروی یک گوشه :

داشتن یک فضای ورودی ،نیاز به پیچیدگی خاصی ندارد.گاهی داشتن یک کنج در نزدیکی درب ورودی،می تواند زمینه ساز شکل گیری یک فضای ورودی مناسب باشد.فقط کافی است یک صندلی و کوسنی برروی آن را برای دعوت مهمانتان به نشستن و درآوردن کفشهایش ،تدارک ببینید.

تمرکز برروی یک گوشه

 

2.آویزهای دیواری:

اگر درهنگام ورود به خانه ،با محدودیت فضا مواجه هستید،شاید قلابهای دیواری که می توانند در نگهداری لوازم به کار آیند،پاسخ مناسبی برای شما باشند.یک ردیف قلاب دیواری،جهت نگه داشتن کلاه،لباس و کیف شما.یک قانون خوب برای این منظور:یک قلاب به ازای هریک از اعضای خانواده + یک قلاب اضافه برای مهمان

آویزهای دیواری

 

3.قالیچه ها:

به این مساله دقت کرده اید،که چطور یک قالیچه می تواند یک فضای خاص تعریف کرده و آن را از سایر فضاها جدا کند؟یک قالیچه کوچک در نزدیکی ورودی پهن کنید و ببینید چطور یک فضای ورودی متفاوت را ایجاد کرده اید؟

قالیچه ها

 

4.جاکفشی:

درآوردن کفش هنگام ورود به خانه ،نشان دهنده یک رفتار پسندیده است.اگر شما هم با این عقیده موافقید پس جایی را برای قرار دادن کفشهای مهمانانتان درنظر بگیرید،یک جاکفشی،سبد و یا حتی یک سینی.

جاکفشی

 

5.طرح پس زمینه دیوار:

درابطه با تمرکز بریک کنج از خانه،به عنوان فضای ورودی ،باهم صحبت کردیم.از استفاده از کاغذدیواری یا برچسب با طرح های متفاوت ،نهراسید.این کار ،یک راه حل یقینا موفق ،برای جداکردن فضای ورودی از نشیمن خواهد بود،علاوه بر آنکه ،در هربار ورود به خانه لبخندی را بر لبانتان خواهد نشاند.

طرح پس زمینه دیوار

 

6.قرار دادن یک میز:

گاهی اوقات استفاده از مبلمان های بزرگ برای فضای ورودی کوچک خانه شما،امکان پذیر نیست.نصب طبقات معلق کوچک(شلف) در این شرایط ،راه حل مناسبی است.با قراردادن یک گلدان گل و یا یک قاب عکس زیبا برروی این طبقات،می توانید فضای ورودی زیبایی را تدارک ببینید.

قرار دادن یک میز

 

7.استفاده ازالمان های خلاقانه :

شاید به جای استفاده از مبلمان های روتین ،بتوان از لوازمی خلاقانه استفاده نمود.استفاده از شاخ گوزن یا شاخه ای درخت،برای قراردادن لباس برروی آن.شاید بتوان از یک جعبه یا چمدان برای گذاشتن کفشها استفاده کرد.

استفاده ازالمان های خلاقانه

 

8.آینه ها:

آیا از اختصاص دادن بخشی از فضای نشیمن خود به فضای ورودی می هراسید؟با اضافه کردن آینه به دیوار فضای ورودی خانه خود ،این مشکل را حل کنید.آینه ،علاوه براینکه نور را در فضای اتاق منعکس می کند،باعث می شود،فضا بزرگتر به چشم بیاید.

آینه ها

 

9.دیواری از قاب عکس:

یک راه حل ساده برای اختصاصی کردن فضای ورودی،ایجاد یک گالری از قاب عکسهای زیبا برروی دیوار ورودی است.با این کار سبک منحصر بفرد خود را در دکوراسیون خواهید داشت.

آینه ها

 

10.گیاهان خانگی:

 با گیاهانی سرسبز در نقطه ای خاص از فضای ورودی به استقبال مهمانان خود بروید.با استفاده از گیاهان آپارتمانی،سرزندگی را به خانه خود بیاورید.

گیاهان خانگی

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: Homedit

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .