17 اتاق کار در فضاهای کوچک

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۵۱ ، بازدید:۵۲۹۳

اتاق خواب ،تنها جایی نیست که می تواند تبدیل به اتاق کار عالی شود،یک کمد لباس،گوشه ای از اتاق،راهرو و یا حتی جزیره آشپزخانه ،می توانند مکان هایی مناسب و ایده آل برای تبدیل شدن به یک فضای کار عالی باشند.با ستاوین همراه شوید تا نگاهی به پست امروز و ایده های هوشمندانه آن داشته باشیم...

 

1.کوچک اما کارآمد:

سادگی ،کلید حل مشکل فضاهای کوچک است.یک گوشه دنج ،همچون این تصویر،تنها نیازمند برخی ملزومات است.این میز سفارشی،دارای کشویی بزرگ برای فایل ها و کشوهایی کوچک برای تجهیزات اداری است.کمدهای سفارشی ساز،یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به آن چیزی است که دقیقا دنبال آن هستید.

17 اتاق کار در فضاهای کوچک

2.سازماندهی مجدد مبلمان:

مبل خود را وسط فضای پذیرایی یا نشیمن قرار دهید و از فضای پشت آن ،به عنوان فضای کار استفاده کنید.یک میز شیشه ای زیبا یا کتابخانه ای کوچک،به فضای پشت مبل،جلوه زیبایی می بخشد.

17 اتاق کار در فضاهای کوچک

 

3.درامتداددیوار:

گاهی اوقات دیواری از قفسه ها و طبقات،بر فضای اتاق چیره می شود.دراین صورت می توانید با اضافه کردن میز کار،درمیان طبقات یا همچون این شکل میان قفسه کتاب و کمد،کمی فضای اتاق را تغییر دهید.برای متحد ساختن همه عناصر و رسیدن به نگاهی واحد،سعی کنید همه چیز دارای یک رنگ باشد.

17 اتاق کار در فضاهای کوچک

 

4.تورفتگی در دیوار آشپزخانه:

صورت حسابهای خود را درحین آشپزی و بدون نیاز به ترک آشپزخانه پرداخت کنید.همه اینها با قرار دادن یک میز، در گوشه ای مناسب از آشپزخانه امکان پذیر می شود.سعی کنید از متریال و رنگ یکسانی برای میز و کابینتها استفاده کنید.

فضای کار در تورفتگی دیوار آشپزخانه

5.انتقال آرام:

از فضای اضافی آشپزخانه خود،با اضافه کردن طبقات سیمی قابل تنظیم به بخشهای خالی دیوار ،استفاده کنید.دراینصورت یک انتقال پیوسته و بدون مرز از آشپزخانه به فضای کار را ایجاد خواهید نمود.

انتقال آرام از آشپزخانه به فضای کار

 

6.اتاق زیر شیروانی:

اتاق زیر شیروانی،مکانی عالی برای تبدیل شدن به فضای کار است.میزی طولانی در امتداد یکی از دیوارها ،فضای کار مناسب برای دونفر را فراهم کرده است.پنجره ها،امکان ورود نور طبیعی را به فضا ایجاد نموده اند.

فضای کار دراتاق زیر شیروانی

 

7.مخفیگاهی درجزیره آشپزخانه:

فضای کار را به لیست انتظاراتی که از جزیره آشپزخانه دارید،اضافه کنید.میزی که از جزیره آشپزخانه بیرون آمده و مکانی عالی برای کار کردن را ایجاد می کند.کشوهای بالای میز ،می توانند لوازم جانبی کار شما،صورتحساب ها،کاغذ،خودکار و... را درخود جای دهند.درمواقعی که میز مورد نیاز نیست،می توانید آن را داخل کابینت پنهان سازید. 

مخفیگاهی درجزیره آشپزخانه

 

8.دفترکار کوچک با فضای ذخیره سازی:

با استفاده از مبلمان های چندمنظوره،فضای کاری کوچک بسازید.این میز به آسانی جابه جا شده و به راحتی می توان آن را دوباره مرتب نمود.طبقات (شلف ها)،جلوه ای هنری به دیوار بخشیده اند.

دفترکار کوچک با فضای ذخیره سازی

 

9. فرود فضای کار:

درباره مفهوم و ایده دفتر کار تجدید نظر کنید.بساط دفتر کار خود را در هرجایی ازخانه خود که کمتر مورداستفاده قرار می گیرد،پهن کنید.در این تصویر، دفتر کار در راهرو پله شکل گرفته است.قفسه کتاب ایستاده پشت میز کار و کشوها،امکان قرار دادن تجهیزات جانبی را ایجاد نموده اند.

فضای کار در ایستگاه پله

 

10.تجدید نظر در فضا،تبدیل کمد لباس به فضای کار:

کمد اضافی لباسهای خود را به یک ایستگاه کار هوشمندانه و ارزان تبدیل کنید.دربهای کمد و طبقات داخلی آن را حذف کنید،فضای داخلی کمد را رنگ زده و سپس یک میز کار به این فضا اضافه نمایید.برای مطابقت بیشتر با سایر قسمتهای اتاق،می توانید از قرنیز های یک رنگ استفاد کنید.همچون تصویر با اضافه نمودن نور مصنوعی،روشنایی میزکار خود را تامین کنید.

تجدید نظر در فضا،تبدیل کمد لباس به فضای کار

 

11.محدوده کار آشپزخانه:

اگر آشپزخانه بزرگی دارید،با قرار دادن میزهای بلند و باریک در امتداد دیوارهای روبروی هم ،دریک گوشه از آشپزخانه و اضافه نمودن یک نیمکت دنج بین آنها،می توانید فضای کاری ایده آل داشته باشید.دراینجا،نور طبیعی محیط و بلندی سقف،بر زیبایی فضا افزوده اند.با حذف کردن دربهای کابینهای بالایی،می توانید فضای بیشتری برای ذخیره سازی لوازم کار،ایجاد کنید.

محدوده کار آشپزخانه

 

12.از یک گوشه تا دفترکار:

اتاق خواب اضافی،نباید فقط برای مهمانان باشد.بهترین راه برای استفاده از فضاهایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند،اضافه نمودن یک میز کار به آن فضاست.یک میز باریک و ساده،علاوه بر افزایش عملکرد فضا،باعث شلوغی محیط نیز نخواهد شد.

از یک گوشه تا دفترکار

 

13.فضای کار دارای دید و منظر:

محدوده جلوی پنجره خود،را به یک فضای کار کوچک تبدیل کنید.یک میز کار سفارشی ساز و طبقات زیر یک پنجره بزرگ،فضای کار ایده آلی با دید و منظر به فضای بیرون را ایجاد می کنند.در این نمونه،صفحه چوبی ،زیر لبه پنجره نصب شده و بر روی واحدهای طبقه بندی اتکا دارد.

فضای کار دارای دید و منظر

14.کار کردن در جمع خانواده:

با ایجاد فضای کار در فضای نشیمن یا پذیرایی،حتی هنگامی که سخت مشغول کارهستید،می توانید در جمع حضور داشته باشید.مبلمان و دکوراسیون این فضا را در هماهنگی با سایر بخشها انتخاب نمایید.دراین تصویر ،صندلیهای شفاف و میزهای قرمز رنگ مینیمالیستی،کنتراست جالبی را با رنگ سبز دیوارها،ایجاد نموده اند.بعد از ایجاد چنین فضایی،مطمئن باشید کودکانتان به راحتی تکالیفشان را دراین قسمت از خانه،انجام خواهند داد.

کار کردن در جمع خانواده

 

15.همه چیز دریک فضا:

فضایی برای کار کردن،خوابیدن و استراحت کردن،واقعا ترک چنین مکانی سخت خواهد بود.در این تصویر،میز کاری را مشاهده می کنید،که در فاصله بسیار کمی نسبت به اتاق خواب و حمام قرار گرفته است.کفپوش تیره رنگ کاج،عامل ارتباط دهنده این سه فضا است.

همه چیز دریک فضا

 

16.راهرو مخفی:

راهرو ها ،فرصتهای زیادی را برای فضاهای چندمنظوره ارائه می دهند.در این نمونه،میز کار در انتهای راهرویی در طبقه بالایی شکل گرفته است.پنجره بالای میز امکان ورود نور طبیعی را ایجاد کرده و نردبان،امکان دسترسی آسان تر به کتابخانه و تجهیزات اداری را فراهم می کند.

فضای کار درانتهای راهرو

 

17.میزکار دوطرفه:

یک میز کار دوطرفه،فضای کار را دوبرابر می کند،بدون آنکه مساحت دو برابری را در سطح اشغال کند.این میز کار،از یک قفسه کتاب ناتمام و قطعه ای فیبر لمینیت شده با چگالی متوسط ،که بر روی دوپایه اتکا دارد، تشکیل شده است.کل این ساختار،مجموعا 1/5 متر طول دارد.

میزکار دوطرفه

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: bhg

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .