نیمکتهای درختی

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۸۲ ، بازدید:۸۷۷۷

در پست امروز، مجموعه ای از زیباترین نیمکتهای درختی را جمع آوری نموده ایم، تا نشان دهیم می توان هنگام طراحی فضای بیرونی و عناصر و مبلمان شهری ،با طبیعت مهربان تر بود.با ستاوین همراه شویدتا نگاهی به این تصاویر زیبا داشته باشیم...

به جای خلاص شدن از درختی که درست درجایی که شما قصد ساختن سکو برای نشستن در آنجا را دارید ،قرار گرفته ،سعی کنید فضای خود را به محوریت آن درخت طراحی کرده و نیمکتی را به دور آن شکل دهید.

نیمکت درختی

 

نیمکت، به شما فضای راحتی را برای نشستن و استفاده از آب و هوای عالی ،ارائه می دهد.علاوه بر اینکه استفاده از سایه درخت در یک بعدازظهر زیبا بسیار مفرح خواهد بود.

استفاده از سایه درخت درحین استراحت برروی نیمکت

 

طرحها و اشکال بسیاری برای نیمکت دور درخت وجوددارند،اما معمولا طرح یک شش ضلعی،به دلیل کنارهم قرارگیری آسان تر، ترجیح داده می شود .

نیمکت درختی شش ضلعی

 

اما طرحهای غیر معمول و چشم نواز دیگری نیز وجوددارند ،که به خوبی کار می کنند،همچون این نیمکت مارپیچ زیبا که در تصویر مشاهده می کنید.

نیمکت درختی مارپیچ

 

اگر درخت شما خیلی خاص و با شکوه نیست،این به این معنا نیست که شما نتوانید هیچ کاری انجام دهید.اما اگر تصمیم به ساختن نیمکتی در اطراف یک درخت کوچک و جوان گرفتید ،حتما فاصله لازمه در اطراف آن ،جهت رشد درخت در سالهای آینده را لحاظ کنید.

نمونه هایی از نیمکتهای درختی

 

اگر قصددارید که نیمکت تان ساده و در عین حال مدرن به نظر برسد،شکل مناسبی به آن بدهید،به عنوان مثال این نیمکت مربع شکل تخت که دراطراف تنه درخت قرارگرفته است.

نیمکت مربعی شکل

 

درمواقعی که درارتفاع ،نیاز به تراس یا فضای نیمه باز دارید،نیز چیزی تغییر نمی کند.می توانید به درخت اجازه دهید، سرجای خود بماند و همچون تصویر ،زیبایی تراس خود را همراه با نیمکتی به دور درخت ،دوچندان کنید.

نیمکت درختی در ارتفاع

  • خودتان بسازید:

اگر بخواهید،می توانید خودتان دست به کار شده و یک نیمکت درختی بسازید.این کار خیلی دشوار و پیچیده نیست.اول ازهمه ،یک الگو برای شروع داشته باشید.یک نیمکت شش وجهی با طول برابر،سپس قطر درخت را اندازه گرفته و  مقداری فاصله بین درخت و نیمکت درنظر بگیرید.تخته های صندلی را به یک اندازه و با زاویه برابر ،قطع کنید.تخته ها را برروی شکل شش ضلعی قرارداده و اتصالات بین آنها را تنظیم کنید.سپس زمان ساختن پایه ها فرا می رسد.شما نیاز به 12 پایه دارید.بعد از این مرحله نیمکت را برروی پایه ها قرارداده و مونتاژ کنید.

خودتان نیمکت درختی بسازید

نیمکت درختی بسازید

نیمکت درختی بسازید

 

  • طراحی شهری:

ممکن است درختان زیادی در مناطق شهری وجود نداشته باشند، که بتوان دراطراف آنها نیمکتی قرارداد.اما درجایی که امکانش فراهم است این اتفاق بسیار مفید خواهد بود ،مانند نمونه زیر،این نیمکت ،هم از جهت طراحی و هم از جهت حفاظتی که از درخت انجام می دهد،قابل توجه است.

نیمکت درختی در طراحی شهری

 

می توان به نیمکتهای درختی نگاه مدرن تری نیز داشت،همچون این نیمکت با خطوط روان منحنی و طراحی شیک آن.

نیمکت درختی با خطوط سیال

 

این نمونه دیگری از نیمکتهای شهری است که از لحاظ عملکرد و زیبایی خوب به نظر می رسد.ایده طراحی آن برای فضاهایی چون حیاط  و فضاهای مشابه دیگر مناسب است.

 

این نیمکت به گونه ای طراحی شده که فضای نشستن راحتی را ازهرطرف ارائه می دهد.کاهش ابعاد درخت و نیمکت،هردو ،ایده ببسیار خوبی برای مجتمع های آپارتمانی و سایر مناطق شهری می باشد.

طراحی نیمکت های درختی

 

  • طراحی های مدرن:

این نمونه کاری از طراح Roman Vrtiska ،می باشدکه با رنگ جذاب خود تبدیل به یک نقطه کانونی و در مرکز توجه گشته است.

نیمکتی با طراحی مدرن

 

نیمکت Round-B ،از دوعنصر نیم دایره ای تشکیل شده و علاوه براینکه جایی برای نشستن فراهم می کند،مکانی برای پارک دوچرخه شما نیز هست.

نیمکتی با امکان پارک دوچرخه

 

CrousCalogero ،طراح نیمکت درختی با شکلی سیال است ،که از یک قطعه پیوسته تشکیل شده و برای قرار گرفتن به دور درخت ویا ستون ،در داخل باغها ،برروی تراس و یا حتی داخل فضاهای عمومی مناسب و زیباست.

نیمکت درختی زیبا

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .