رونمایی معماران زاها حدید از سازه غافلگیرکننده یک بندر تاریخی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۴۵ ، بازدید:۱۰۳۸

معماران زاها حدید پروژه طراحی بندر تاریخی آنتورپ را افتتاح کردند.

 

 

گروه معماران زاها حدید به تازگی پروژه الحاقی به یک ساختمان تاریخی در بندر آنتورپ بلژیک را رونمایی کردند. این بنا که پیش از این ایستگاه آتشنشانی این منطقه در آن فعالیت داشته، از این پس تمامی کارمندان این منطقه تجاری را که پیش از این در مراکز متعدد بندر پراکنده بودند را در خود متمرکز خواهد کرد.

در هویت تازه این بنای تاریخی، بخش الحاقی گسترده و عظیمی به آن افزون شده است. این الحاق سازه ای شناورگون در قسمت فوقانی بنا است که در تصویر کلی‌اش به یک کشتی شباهت دارد و در پوسته شیشه ای‌اش آسمان بندر را در خود بازتاب می‌دهد.

طراحی این پروژه به دنبال آتش سوزی در بنای اصلی و ضرورت بازسازی آن، طی یک مسابقه انتخاب شد و معماران زاها حدید توانستند با ایده پردازی خود که بر حفظ و ترمیم تمامیت بنای اصلی متمرکز بوده، این پروژه را در دست بگیرند. ایده اصلی این گروه که الحاق سازه جدید را در قالب سازه ای مستقل بدون آنکه بنای اصلی را تحت الشعاع قرار دهد شکل گرفته، راه حلی مناسب برای حفاظت از این مکان ارزشمند تاریخی به نظر می‌رسد.

جلوه بصری این سازه الحاقی با توجه به نامگذاری بندر آنتورپ به " شهر الماس"، به شکل شیشه ای تراش خورده طراحی شده است و از دید داخلی هم چشم اندازی پانورامیک از این شهر بندری را فراهم می‌کند.

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
معماری