الهام از معماری کره در برج‌های اداری سامسونگ

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۵ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۸۶۲ ، بازدید:۲۰۹

برج‌های اداری سامسونگ در سئول یکی از نمونه‌های جذاب معماری امروزی است که در بخش‌هایی از آن الهام از معماری کره‌ای دیده می‌شود.

 

 

طراحی برج‌های اداری سامسونگ در منطقه سوشو کره جنوبی به سبک پست مدرن با سطوح کم، متوسط و ارتفاع متنوع به هسته اصلی سئول تبدیل شده و مرکز شهر را شبیه منقطه برج های راکفلر نیویورک کرده است. انبساط حجم‌های ساختمان در سطوح مختلف به واسطه همپوشانی برج‌ها دارای تعادل بصری غیرقرینه‌ای است که با الهام از فرم سنتی برج‌های کره‌ای طراحی شده است. ادغام چند قطعه کوچک برای ایجاد گروهی از برج‌های اداری با هارمونی مناسب نیازمند طراحی پلان محوطه و ساختمان در چندین فاز است.

 

ساختمان به سمت یکدیگر حرکت می‌کنند تا جنبش و تعامل عابرین در سراسر محدوده سوشو را افزایش دهد و ارتباط مجموعه را با ساختمان‌های منطقه تسهیل بخشد. برای افزایش وضوح احجام ساختمان به صورت فردی، بافت‌های عمودی و افقی نسبت به سطوح مختلف متفاوت‌اند تا هر مجموعه را به شکل یک عنصر منحصربه فرد به نمایش بگذارد. این حجم‌های درهم پیچیده نشان می‌دهد که برج‌ها فضای بین یکدیگر را بادگیر کرده‌اند. بنابراین تعبیه یک اتاق مکانیکی کنترل فشار در هر طبقه اجازه می‌دهد که یک سیستم خنک کننده و دمنده برای هر طبقه ایجاد شود.

 

کنتراست دیوارهای افقی و عمودی و استفاده از شیشه‌های بازتابنده، جلوه‌ای از توده برج را به لطف رفلکس نمای برج به نمایش گذاشته است. نمای ساختمان به واسطه دیوارهای لعاب دار به شفافیت کنترل شده‌ای دست یافته، در حالی که مناطق وسیع‌تر با واحدهای شیشه‌ای پوشیده شده است. به همین دلیل ایجاد سایه‌های اتوماتیک به واسطه حجم ساختمان به واحدهای اداری اجازه می‌دهد تا از نور و شدت تابش قابل ملاحظه‌ای بهره ببرند.

 

 

طراحی برج‌های اداری سامسونگ در مجموعه 239 هزار متر مربع زیربنا داشته و برای تامین کنندگان، تولید کنندگان و مدیریت تقسیم بندی شده است. برج A و B برای تامین کنندگان و تولیدکنندگان طراحی شده و برج C ساختمان اداری مدیریت و ستاد رسمی سامسونگ تلقی می‌شود. علاوه بر فضاهای عمده و جزئی، مهم‌ترین بخش ساختمان C نمایشگاه فناوری و تکنولوژی‌های جدید سامسونگ است که برای پرزانته کردن محصولات آینده این کمپانی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
معماری