بانک Sugamo Shinkin , شعبه Nakaaoki , اثر تیم طراحی Emmanuelle Moureaux , ژاپن

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۰ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۴۹ ، بازدید:۶۳۳۲

مکان : ژاپن , سایتاما

آرشیتکت : Emmanuelle Moureaux

سال : 2014

بانک Sugamo Shinkin ، یک تعاونی اعتباری می باشد که سعی بر تامین و ارائه خدمات درجه یک برای تکریم ارباب رجوع، مطابق با شعار " ما از خدمت رسانی به مشتریان شاد لذت می بریم " دارد. شعبه  Nakaaoki  چهارمین شعبه این بانک است , جایی که Emmanuelle  مسول رسیدگی به طراحی معماری و طراحی داخلی  آن بوده است . درخواست مشترک برای همه شعب , خلق فضای بانک به عنوان مکانی که مخاطبین آرزوی توقف بیشتر در فضا و نیز احساس طبیعی برای برگشت مجدد را دارند،از خصیصه های مدنظر معمار پروژه بوده است.

Sugamo Shinkin Bank

شعبه  Nakaaoki در یک تقاطع اصلی  دارای عبور و مرور زیاد خودرو ها , شهروندان و . . .  واقع شده است .با توجه به موقعیت منحصر به فرد این بنا , نمای طراحی شده می بایست دارای یک ریتم بوده که نمایی متفاوت از زوایای دید متفاوت شهروندان ارائه دهد .

رنگ ها به صورت  تکرار ریتمیک مکعب ها در داخل و خارج نمایش داده شده اند .این نما متشکل از مکعب هایی با چهار عمق مختلف می باشد , که رنگ ها در جلو یا طرفین مکعب ها لحاظ شده است . بدین جهت رنگ ها در تغییرات دید مستقیم , ظاهر شده یا نشده و یا برروی هم قرار خواهد گرفت .

Sugamo Shinkin Bank

باغچه های کوچک در ارتفاع نما که در 12 مکعب جاسازی شده اند , حاوی گلهای همیشه بهار , سنبل های بنفش و درختانی همچون زیتون می باشند . باغچه ها را می توان از فضای باز روی طبقه اول و همچنین از بخش مالی و کافه تریا در طبقه دوم مشاهده کرد . نور خورشید توسط گیاهان باغچه های لحاظ شده در ارتفاع در نمای جنوبی فیلتر شده و سبب تامین فضایی گرم و خوشایند در داخل بانک می گردد .

 ،ویژگی های سایت و تفسیر های Emmanuelle  ، سبب شکل گیری شعبه چهارم بانک Nakaaoki شدند .وی آرزو می کند، تا این بانک جدید خوشحالی و لبخند را برای بیشتر افراد ،همچون شعب دیگر طراحی شده توسط وی به ارمغان آورد .

Sugamo Shinkin Bank

منبع : Archilovers

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .