پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

معماران برگزیده سال معرفی می‌شوند

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۰۲۵ ، بازدید:۱۷۸۷

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، پانزدهمین دوره "جایزه معمار" به‌عنوان یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین جایزه‌های معماری ایران با حضور داورهای ایرانی و خارجی مانند سیدرضا هاشمی، فرهاد احمدی، کاترین فالکنر، محمدرضا نیکبخت و ارشیا محمودی برگزار می‌شود.

فراخوان این دوره از جایزه در ویژه‌نامه تیرماه مجله "معمار" منتشر شد و بر اساس آن چهار گروه عمومی، بازسازی، مسکونی تک‌واحدی و مسکونی آپارتمانی در ایران که در دوره‌های قبل جایزه معمار شرکت نکرده‌اند، مجاز به شرکت در رقابت امسال بودند و در چهار گروه جداگانه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

معماران برگزیده سال , معماران برگزیده , معمار , جایزه معمار , جایزه‌ معماری ایران , پانزدهمین دوره  , معماری , جایزه معماری , اخبار معماری , مسابقات معماری

پروژه‌های معماری داخلی نیز اگر دخل و تصرف در اجزای ثابت فضای آن‌ها صورت گرفته باشد، امکان شرکت در گروه بازسازی را خواهند داشت، اما پروژه‌های مرمتی مجاز به شرکت در رقابت نیستند.

آثار ارائه‌شده در این دوره از "جایزه معمار" براساس خلاقیت و نوآوری در طراحی و نوآوری در کاربرد مصالح و فناوری ساختمان، مواجهه خلاقانه با مشکلات خاص پروژه از جمله محدودیت‌های اقتصادی، شرایط خاص سایت از نظر ابعاد و اندازه‌ها،‌ ضوابط و رویه‌های قانونی (بویژه در شهرها)، دشواری‌های فنی و ...، دقت و نوآوری در طراحی جزییات و نیز توجه به محیط پیرامونی و شرایط اقلیمی،‌ ارزش‌های زیست‌محیطی و تعهدات اجتماعی توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

داوری این دوره از رقابت‌ها روزهای ۱۱ و ۱۲ مهرماه انجام شد و ۱۶ مهرماه نیز در طی مراسمی، تندیس این جایزه همراه جوایز نقدی به نفرات برگزیده اول تا سوم هر گروه اهدا می‌شود. همچنین اگر داوران از میان شرکت‌کنندگان طرح‌هایی را شایسته تقدیر بدانند، از آن‌ها نیز تقدیر به عمل می‌آید.

"جایزه‌ی معمار" از سال ۱۳۸۰ توسط موسسه "معمار نشر" برگزار شده است. این جایزه هر سال به برترین طراحان معماری ساختمان‌های کشور به لحاظ خلاقیت و نحوه‌ی به‌کارگیری فضا در خدمت کاربری تعلق می‌گیرد.

همچنین مراسم بزرگداشتی برای سهیلا بسکی (مدیرمسؤول مجله معمار و بنیانگذار موسسه معمار نشر) روز چهارشنبه (۱۵ مهرماه) در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارتان) برگزار خواهد شد.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری