آراونا به جنبش اُپن‌سورس پیوست.

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۳ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۷۲۰ ، بازدید:۲۸۵۶

استودیو معماری دبیر پانزدهمین دوسالانه ونیز به جنبش اُپن‌سورس پیوسته است.

 

آراونا به جنبش اُپن‌سورس پیوست.

 

استودیو آلخاندرو آراونا دبیر پانزدهمین دوسالانه ونیز و برنده پریتزکر 2016 چهار طرح مسکن اجتماعی خود را به طور رایگان از طریق وبسایت این استودیو در دسترس عموم قرار داده است.

مقاله‌ی جدید "اربانیسمز این بتا" پیرامون این مسئله که جنبش اُپن سورس برای دنیای معماری چه معنایی خواهند داشت می‌پردازد و اینکه این طرح در پروژه‌های آینده چگونه اجرا خواهد گشت؟

به گزارش وبسایت المنتال، این طراحی‌ها در دسترس عموم قرار گرفته‌اند تا از یکی دیگر از بهانه‌های مطرح شده جلوگیری کنیم که چرا بازارها و دولت‌ها برای مقابله با چالش گسترده‌ی شهرنشینی دست به اقدامی نمی‌زنند؛ با این حال وبسایت "اربانیسمز این بتا" بر این باور است که اگر چه فایل‌های این طراحی‌ها قابل دانلود شده‌اند؛ این به معنای منبعی آزاد برای شهرسازی تلقی نخواهد گشت.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .