زیباترین خیابانهای جهان

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۷۴ ، بازدید:۳۲۱۱

خیابان‌ها مانند رگ‌های در جریانی هستند که در سطح شهر، زندگی و هیجان را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر منتقل می‌کنند. همراه ما باشید تا با ۷ خیابان زیبا در جهان آشنا شوید.

 

زیباترین خیابانهای جهان

 

امروزه خیابان‌ها توانسته‌اند به محلی فراتر از مسیری برای رانندگی و جابجایی تبدیل شوند. خیابان‌ها می‌توانند یک اثر هنری یا میانبری به تاریخ یک شهر باشند. در جای جای این کره‌ی خاکی، خیابان‌های متعددی وجود دارند که این تعریف‌ها را با خود همراه دارند. در این مقاله به  معرفی برخی از زیباترین خیابان‌های جهان، پرداخته‌ایم.

 

  1. خیابان گالوپی در بورانو، ایتالیا:

این خیابان به صورت کانالی رنگارنگ در منطقه‌ی «بورانو» (Burano) از توابع شهر ونیز، در کشور ایتالیا قرار دارد. کانال «گالوپی» (Galuppi) گذرگاهی است به محله‌های کوچک این منطقه که فضای زیبایی را خلق کرده است.

زیباترین خیابانهای جهان

 

 

  1. خیابان برگاگ در بالیمانی، ایرلند:

زمانی که به خیابان «برگاگ» (Bregagh) در منطقه‌ی «بالیمانی» (Ballymoney) نگاه می‌کنیم، گویی که در انیمیشن‌های دوران کودکی به سر می‌بریم. در تمام طول این خیابان درخت‌های راش از هر طرف قد علم کرده‌اند. همچنین خیابان مذکور، عقبه‌ای تاریخی در کشور ایرلند دارد.

زیباترین خیابانهای جهان

 

  1. خیابان روتارگو در چفچاون، مراکش:

در شمال کشور مراکش، در شهر «چفچاون» (Chefchaoen)، خیابانی به نام «روتارگو» (Rue Targui) قرار دارد که از در و دیوارهای آبی تشکیل شده است. یکی از نظریه‌ها برای رنگ این خیابان، به تاریخ یهودی آن باز می‌گردد. بازدید از این خیابان برای مدتی برای همگان آزاد نبود. به هر حال امروزه می‌توانید قدم‌زنان، غرق در این خیابان آبی شوید.

زیباترین خیابانهای جهان

 

  1. خیابان لمبارد در سانفرانسیسکو، آمریکا:

خیابان «لمبارد» (Lombard) به درستی گواه این موضوع است که می‌توان در لابه‌لای فضاهای مدرن شهری امروز، اثری هنری خلق کرد. این خیابان با شیب تند خود، رانندگان را مجبور به کاهش سرعت می کند و در عوض به تماشا و لذت بردن از محیط پیرامون دعوت می‌کند.

زیباترین خیابانهای جهان

 

  1. خیابان شمبلز در یورک، انگلستان:

«یورک» (York) یکی از مناطق تاریخی در کشور انگلستان محسوب می‌شود. حال تصور کنید خیابان «شمبلز» (Shambles) با قدمتی که از قرن ۱۴ دارد، چه جایگاهی برای خود در این منطقه دست و پا کرده است. خیابانی که هنوز خانه‌های قدیمی خود را حفظ کرده و با مغازه‌ها و کافه‌های خود، پذیرای بازدیدکنندگان است.

زیباترین خیابانهای جهان

 

  1. خیابان گونچالو در پورتو آلگری، برزیل:

نام کامل لاتین خیابان «گونچالو» (Rua Goncalo de Carvalho) است. این خیابان که در شهر «پورتو آلگری» (Porto Alegre) قرار دارد، کاملا با درخت‌های خاص این منطقه، پوشیده شده است. این خیابان مانند تونلی است با سقفی از برگ درختان که امروزه به عنوان نماد فرهنگی برزیل نیز مطرح شده است و بیانگر این است که یک خیابان می‌تواند جایگاه بالاتری از یک مسیر داشته باشد.

زیباترین خیابانهای جهان

 

  1. خیابان روکرمیکس در پاریس، فرانسه:

دور از همهمه‌های شهر پاریس، خیابان «روکرمیکس» (Rue Cremieux)، آماده است تا با دیوارهای رنگی‌اش بازدیدکنندگان را سر حال بیاورد. این خیابان ۱۴۴ متر طول دارد و تداعی کننده‌ی حال و هوای محلی از شهر عشاق است.

زیباترین خیابانهای جهان

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: kojaro

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .