معماری متابولیسم در ششمین دوسالانه معماری تالین

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۷ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۵۶۴ ، بازدید:۱۲۸

موضوع دوسالانه معماری ۲۰۲۲ تالین «خوراکی یا معماری متابولیسم» است. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین ، یک تیم دو نفره استرالیایی، سیمولا و ناتالی آلیما، با اینستالیشن قارچ برنده رقابت دوسالانه معماری تالین ۲۰۲۲در استونی شدند. در ساخت این سازه با عنوان Burlasite، از فناوری چاپ سه بعدی استفاده می‌‌کنند که به مرور توسط میسیلیوم (الیاف موجود درقارچ) کنترل می‌شود. این طرح، استفاده مجدد از مواد محلی و این مسئله که چگونه بشر می‌تواند طرح‌های پایدار سازگار با محیط زیست را کشف کند را برجسته می‌کند.

 

معماری متابولیسم در ششمین دوسالانه معماری تالین , معماری متابولیسم , ششمین دوسالانه,  معماری تالین , معماری , متابولیسم , ششمین , دوسالانه, تالین , رویدادها , دوسالانه معماری , اینستالیشن قارچ ,مسابقه چشم‌انداز تالین , موزه معماری استونی

 

دوسالانه معماری تالین در ۷ سپتامبر ۲۰۲۲ برای عموم افتتاح می‌شود و اینستالیشن قارچ تا سال ۲۰۲۴ در مقابل موزه معماری استونی میزبان بازدیدکنندگان است.  کیوریتورهای این اینستالیشن رویکرد معماری پایدار و انسانی برای ساخت و ساز را با پتانسیل استفاده مجدد از مصالح محلی پیشنهاد می‌دهند. همچنین پرورش صنایع دستی محلی، استفاده بهتر از مواد موجود، پاسخگویی به محیط در مقیاس‌های طولانی مدت و افزایش طراحی سفارشی را مدنظر دارند.

 

 

طراحی آن‌ها بر اساس نمونه اولیه کلبه است و ساختار اصلی کلبه متروکه مارتین هایدگر(فیلسوف آلمانی) را به عنوان فونداسیون در نظر گرفته‌اند. برای خلق این اینستالیشن مواد زائد از صنایع چوب محلی با یک پلیمر تجزیه‌پذیر ترکیب می‌شود و به صورت سه بعدی چاپ می‌شود تا پایه آن شکل بگیرد. به قالب پایه الیاف موجود در قارچ تزریق می‌شود، که در نهایت قاب را می پوشاند و به شکل نهایی خود در می‌آید. این فرآیند شبیه نحوه ساخت داربست‌های زیستی در پزشکی است تا رشد بافت انسان در یک چارچوب مصنوعی بوجود آید.

 

معماری متابولیسم در ششمین دوسالانه معماری تالین , معماری متابولیسم , ششمین دوسالانه,  معماری تالین , معماری , متابولیسم , ششمین , دوسالانه, تالین , رویدادها , دوسالانه معماری , اینستالیشن قارچ ,مسابقه چشم‌انداز تالین , موزه معماری استونی

 

موضوع دوسالانه معماری ۲۰۲۲ تالین «خوراکی یا معماری متابولیسم» است که رابطه جهان طبیعی با حوزه شهرها و ساختمان‌ها را برجسته می‌کند. هدف اصلی این دوسالانه تجدیدنظر و تجسم مجدد منطق اقتصاد دایره‌ای و ورود در زمینه‌های طراحی، معماری و تولید محیط‌های شهری است. مرکز معماری استونی سال گذشته اعلام کرده بود که ششمین دوره دوسالانه معماری تالینبه دلیل به تعویق افتادن دوسالانه معماری ونیز و همچنین زمان‌های نامشخصی که رویدادهای فرهنگی بین‌المللی با آن روبرو هستند، تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاده است.

 

 

رویدادهای اصلی برنامه نشستی دو روزه شامل سمپوزیوم و مسابقه چشم‌انداز تالین، اهدای جوایز، نمایشگاه بین‌المللی مدارس معماری و برنامه‌های اینستالیشن است، دوسالانه معماری تالین یکی از برجسته‌ترین رخدادهای منطقه اروپا شرقی است که تبادل ایده‌ها را در خارج از مرزها تشویق می‌کند.

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین , کد خبر: 166125

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .