طراحی دهکده با رویکرد اقتصاد دورانی در استرالیا

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۰ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۶۱۲

گروه معماری والنتینو گارری برای طراحی پروژه آزمایشی طراحی یک دهکده بر اساس اقتصاد دورانی در استرالیا انتخاب شده که هدف آن بازتعریف پراکندگی شهری از طریق معماری پایدار و برنامه‌ریزی متنوع است.

به گزارش گروه معماری هنرآنلاین ، دهکده مارپیچی شامل هشت دهکده مسکونی با فضاهای کار مشترک و سرگرمی که با استفاده از روش‌های چاپ سه‌بعدی و ایجاد یک مرکز زباله، سیستم  کشاورزی احیاکننده متنوع، سیستم مدیریت آب پایدار و انرژی‌های تجدیدپذیر طراحی شده است.

در این مدل برنامه‌ریزی، هر روستا دارای جامعه‌ای متنوع با حداکثر ۲۰۰ نفر است که فضاهای کار و زندگی مشترک مقرون به صرفه را با یک سیستم کشاورزی احیاکننده ادغام می‌کند. در واقع این روستاها با فناوری پیشرفته برای خودکفایی و به صفر رساندن زباله در منطقه زیستی خود طراحی شده‌اند.

دهکده مارپیچی در زمینی حدود ۴۰ هکتار در شمال سیدنی ساخته خواهد شد، درمنطقه‌ای که شورای بلینگن شیر، منطقه دولت محلی، به دنبال توسعه یک پروژه آزمایشی است که منجر به پیامدهای استثنایی زیست‌محیطی و اجتماعی خواهد شد. طراحی ساختمان‌های مسکونی بر اساس اشکال هندسی برای استفاده حداکثر از انرژی خورشید و جمع‌آوری آب باران طراحی شده‌است. سیستم آب روستا مجموعه‌ای از حوضچه ها را ایجاد می‌کند که پایین‌ترین رده آن برای تصفیه فاضلاب استفاده خواهد شد و سپس بازیافت می‌شود.

این پروژه، مرکزی برای تبدیل مواد غیر آلی به محصولات جدید یا منابع دیگر است. همچنین یک سیستم کشاورزی که برای تامین غذا برای ساکنان و کمک به مدیریت ضایعات ارگانیک طراحی کرده است. (هنرآنلاین ؛ کد خبر: 168447 )

 

گروه معماری , والنتینو گارری , پروژه آزمایشی , طراحی  , دهکده , اقتصاد دورانی , استرالیا ,

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین ؛ کد خبر: 168447

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .