طراحی فضای بام رویداد شماره 2 زیگوآرت ، اثر تیم معماری علی لواسانی ، تهران

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۰ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۶۳۰ ، بازدید:۱۹۹

مکان : تهران
آرشیتکت (معمار /معماران) : علی لواسانی
همکاران طراحی : اشکان دلاورنژاد،فاطمه عزیززاده
زیربنا پروژه : 240 مترمربع

در این پست با شبکه هنرو معماری ستاوین همراه باشید تا نگاهی به طراحی فضای بام رویداد شماره 2 زیگوآرت ، طرح تقدیر ویژه هیات داوران در رویداد شماره 2 زیگوآرت طراحی بام اداری  , اثر تیم معماری علی لواسانی ، تهران ، داشته باشیم ... 

 

 

بسته به باز / توده به فضا

درحالیکه فرصتهای معماری فضاهای اداری باتوجه به بسته بودن و کمبود روشنایی و لکه‌های سبز محدود می باشد؛ این پروژه به توانایی‌های قدرتمند معماری برای فضاهای کاری رجعت دارد. فضا ، تحرک پویایی و اعطای فرصتهای دیدار و گفتگو.

برای نیل به این هدف ما از زوایدی که در طول تاریخ به معماری الحاق شده‌اند کاستیم و تنها ساختار و رویداد را حفظ و تقویت نمودیم.

از سویی دیگر این رویکرد نه تنها با سیر تاریخ معماری ایران هماهنگ است که با دغدغه‌های زیست محیطی و روانشناسی زندگی در شهرها نیز سازگار است.

 

طراحی فضای , بام رویداد شماره 2 زیگوآرت , تیم معماری , علی لواسانی ، تهران ,  طرح تقدیر ویژه , هیات داوران , رویداد شماره 2 زیگوآرت , طراحی بام اداری

 

 

طراحی با توجه به چغازنبیل

استفاده از تیغه های آجری در طراحی فضاهای مکس در کد های ارتفاعی متفاوت و دیدو منظر متفاوت نسبت به خیابان و شهر

استفاده از رنگ قرمز برای پله ها که اشاره دارد به سنت استفاده از فرش قرمز برای اشخاص مهم در چغازنبیل .

تغییر رنگ سازه و پلکان با توجه به رنگ سازمانی امکان پذیر می باشد.

 

 

طراحی فضای , بام رویداد شماره 2 زیگوآرت , تیم معماری , علی لواسانی ، تهران ,  طرح تقدیر ویژه , هیات داوران , رویداد شماره 2 زیگوآرت , طراحی بام اداری

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .