مرتفع‌ترین برج جهان در عربستان سعودی ساخته می‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۶۷ ، بازدید:۱۵۰۸

مرتفع‌ترین برج جهان با نام برج پادشاهی در عربستان سعودی ساخته می‌شود.

 

 

برج پادشاهی (kingdom tower) در جده و در کنار دریای سرخ که عنوان بلندترین برج جهان را از آن خود خواهد کرد را آدرین اسمیت و گوردن گیل طراحی کرده‌اند. ارتفاع این برج 999 متر و مساحت آن بالغ بر  530  هزار متر مربع خواهد بود.

پیش بینی می‌شود این برج که هم اکنون مراحل ساخت و ساز را می‌گذراند در سال 2019 به بهره برداری برسد.

 فرم پلان این برج از شکل Y تبعیت می‌کند. هزینه‌ی این آسمان خراش مرتفع بیش از 20 میلیارد دلار پیش بینی شده که شامل امکاناتی از جمله هتل چهار فصل، واحدهای اداری، واحدهای مسکونی، تجاری و بزرگ‌ترین رصد خانه دنیا است و 59 آسانسور، 54 طبقه تکی، 5 طبقه دوبلکس و 12 پله فرار در این بنا در نظر گرفته شده است. این برج همچنین به سکوی فرود هلیکوپتر مجهز خواهد بود که در ارتفاعات برج قرار خواهد گرفت.

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
معماری