روایت قرن بیست و یکمی از الگوی باغ ایرانی در باغ موزه گیاهان دارویی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۱ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۲۶۷ ، بازدید:۹۸۷

به گزارش سرویس معماری هنرآنلاین , در طراحی باغ موزه گیاهان دارویی ، از الگوهای کلی طراحی باغ ایرانی استفاده شده است، کوشک ساختمان همان بخش اداری آن است و کرت‌های پرگل مجموعه یادآور خیابان‌های باغ‌های ایرانی است.

باغ موزه گیاهان دارویی، روایتی است قرن بیست و یکمی از الگوی کهن باغ ایرانی با کوشکی در یک سوم باغ با حوض کاشی و فواره‌هایش.حجمی سفید و پویا با ریتمی بالارونده در نقش دیوارهای باغ از زمین بلند می‌شود و در نهایت با پلی به عمارت کوشک می‌رسد.

 

روایت قرن بیست و یکمی از الگوی باغ ایرانی , موزه , باغ ایرانی , روایت قرن , باغ موزه گیاهان دارویی , باغ موزه , گیاهان دارویی , بیست و یکم

 

همچنین پوشش نمای کوشک، شیشه و کاشی هفت رنگ است، نقش کاشی هفت رنگ از ورودی مسجد شیخ لطف الله الهام گرفته شده است چون به نظر می‌رسد موضوع  نقش کاشی در مسجد شیخ لطف الله باغ باشد.

 

روایت قرن بیست و یکمی از الگوی باغ ایرانی , موزه , باغ ایرانی , روایت قرن , باغ موزه گیاهان دارویی , باغ موزه , گیاهان دارویی , بیست و یکم

 

 باغ موزه گیاهان دارویی، فضایی برای معرفی، شناساندن و ارائه دستاوردهای مربوط به پزشکی و گیاهان دارویی در ایران است. در این موزه، راه‌ها و شیوه‌های مختلفی به کار گرفته شده است که تا حد ممکن تنوع و تکثر و فواید و ویژگی‌های گیاهان دارویی در ایران، تاریخ مطالعه و تحقیق درباره گیاهان دارویی، تاریخ پزشکی ایران، ظرفیت‌های گیاهان دارویی ایرانی و همچنین طب سنتی برای حرکت‌های علمی پیش رو به مخاطب معرفی شود. 

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش --> معماری