شهلاپور: کیش می‌‎تواند باغ مجسمه داشته باشد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۲ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۵۵ ، بازدید:۲۷۹۶

سعید شهلاپور هنرمند مجسمه‎ساز و یکی از داوران نخستین سمپوزیوم بین‌‏المللی جزیره کیش  گفت: این رویداد هنری از نظر تعداد هنرمندان شرکت‌کننده یکی از قوی‌ترین سمپوزیوم‎هایی است که در ایران برگزار شده است. از سوی دیگر اینکه ۱۲ هنرمند از کشورهای گوناگون در این سمپوزیوم حضور دارند خود نکته‌ای است که جا دارد به آن توجه شود زیرا بیشتر این هنرمندان از مهم‎‌ترین مجسمه‌سازان کشور خود هستند و  تاکنون در سمپوزیوم‌های ایران چنین جمعی از هنرمندان درجه یک خارجی حضور نداشته‎اند.

وی با بیان اینکه سمپوزیوم کیش به دلیل انتقال تمام نیرو‌ها و حتی امکانات از تهران به جزیره، دشواری‎هایی داشته است افزود: با این حال اجرای بخش‎های دشوار و پیچیده سمپوزیوم در سطح کیفی خوبی برگزار شده است.

داور نخستین سمپویزیوم مجسمه کیش همچنین درباره معیارهایی که برای انتخاب آثار برگزیده این سمپوزیوم مد نظر دارد نیز اظهار کرد: دو موضوع کیفیت اجرا و ایده از نکاتی است که در کار همه هنرمندان باید وجود داشته باشد. کارهای این سمپوزیوم از نظر نکاتی که ذکر کردم در سطح خوبی قرار دارند و از نظر اجرا، همه آثار دارای تکنیک‎های اجرایی خوبی هستند. همچنین هر یک از هنرمندان این سمپوزیوم سبک کاری ویژه خود را دارند و به همین دلیل داوری این آثار بسیار مشکل بوده است.

شهلاپور همچنین گفت: امیدوارم این سمپوزیوم درجزیره کیش ادامه پیدا کند تا بعد از گذشت یک دهه سایت کنونی سمپوزیوم یعنی دماغه ماهور به یک باغ مجسمه تبدیل شود و ما در این جزیره باغ مجسمه‌ای به عنوان یک مکان جذاب و دیدنی داشته باشیم. 

منبع خبر : هنر آنلاین

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .