پاویون لتونی در هفدهمین دوسالانه معماری ونیز

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۷ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۵۷۵

این برای شما نیست ، برای ساختمان است» پروژه معماری کشور لتونی با کیوریتوری شرکت معماری ان‌آر‌جی در هفدهمین دوسالانه معماری ونیز است. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین ، این پروژه نشان می‌دهد که چگونه فناوری خطر ایجاد مشکلات جدید در ازای گشتن به دنبال راه‌حل ‌های مناسب برای بحران‌های حیاتی جهانی را می‌پذیرد. این غرفه در پاسخ به سوال موضوع دوسالانه «ما چگونه با هم زندگی خواهیم کرد؟» به این سوال می‌پردازد که چگونه با فناوری زندگی کنیم؟ و بر اهمیت معماری از دیدگاه انسان تاکید می‌کند.

بازدیدکنندگان وارد خانه‌ای که توسط شبکه‌ای از لوله‌های پلاستیکی سیاه احاطه شده می‌شوند که در ابتدا شوم به نظر می‌رسد اما بعداً با چراغ‌های چشمک‌زن فضا تغییر می‌کند.  این اینستالیشن بر رابطه متناقض بین مردم و فناوری در زمینه معماری تمرکز دارد و امیدوار است به مردم کمک کند که زندگی مشترک با ماشین‌های هوشمند امروزی را بیاموزند. محصول این زندگی مشترک در آینده منجر به همزیستی متوازن افراد با تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های پایدار خواهد شد.

 

پاویون لتونی در هفدهمین دوسالانه معماری ونیز ,  پاویون لتونی , هفدهمین دوسالانه, معماری ونیز ,  دوسالانه معماری , ونیز ,  پاویون ,  لتونی , Alexey Murashko , این برای شما نیست , رویداد معماری

 

کیوریتورهای پاویون لتونی معتقدند:«این تجربه همه‌جانبه از زندگی با تکنولوژی، نوید یک مشارکت پایدار بین انسان و ماشین‌ است که برای ما خلاقیت ایجاد کرده است. برای معماری معاصر بسیار حیاتی است که انسان‌ها یاد بگیرند که با ماشین زندگی کنند و در مبارزه همیشگی با بحران های زیست محیطی اطمینان حاصل کنند که هر راه حلی که «برای ساختمان باشد» در نهایت «برای شما است».

این نمایشگاه با یک فیلم کوتاه با عنوان «این برای شما نیست! برای ساختمان است» و کتابی که توسط Alexey Murashko طراحی شده‌، میزبان مخاطبان است. کتاب با دو دیدگاه مخالف در مورد نقش فناوری در زندگی روزمره انسان با نمایش‌های طعنه‌آمیز و موقعیت‌های نامعقول روبرو می‌شود و از سوی دیگر بحث‌های مستدل کارشناسان فناوری که به دنبال رفع این مشکل هستند، را بررسی می‌کند.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین , کد خبر: 166316

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .